Reklama

Bialski rynek pracy w marcu 2017

Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej wg stanu na koniec marca 2017r. wyniosła 8.436 w tym 3.985 kobiet i jest o 357 osób mniejsza w porównaniu do miesiąca poprzedniego. W mieście Biała Podlaska liczba bezrobotnych wynosiła 3.049 osób, natomiast w powiecie bialskim 5.387 osób.

 

Stopa bezrobocia na obszarze działania bialskiego urzędu na koniec lutego 2017r. wyniosła 13,1% w mieście Biała Podlaska oraz 12,8% w powiecie bialskim. Dla porównania w województwie lubelskim wyniosła 10,6% natomiast w kraju 8,5%.

W marcu 2017r. w bialskim urzędzie zarejestrowało się 804 osoby, o 31 osób więcej niż w lutym, w tym:
1) 173 osoby zarejestrowały się po raz pierwszy, natomiast
2) 631 osób po raz kolejny zostało włączonych do ewidencji osób bezrobotnych.
W miesiącu marcu w urzędzie pracy zarejestrowanych zostało 91 absolwentów i jest to o 3 osoby mniej niż w miesiącu poprzedzającym sprawozdanie.

W omawianym okresie 1.161 osób utraciło status osoby bezrobotnej.

W miesiącu marcu urząd pracy dysponował 559 ofertami zatrudnienia i aktywizacji zawodowej.
Pracodawcy najczęściej zgłaszali oferty pracy w następujących zawodach: kierowca samochodu ciężarowego, sprzedawca, pracownik produkcji, kierowca mechanik, brygadzista, kierowca autobusu, magazynier, monter dociepleń budynków – termoizoler, fryzjer, kucharz, monter instalacji sanitarnych, szef zespołu pokojowych, cieśla, kasjersprzedawca, przedstawiciel handlowy, specjalista ds. handlu, spedytor, zamiatacz, zbrojarz, robotnik budowlany.

Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia za granicą miały do dyspozycji 226 ofert zgłoszonych przez pracodawców zagranicznych w ramach sieci EURES. Zagraniczne oferty pracy zgłaszane przez pracodawców to: spawacz rur, dekarz, animator czasu wolnego, betoniarz, specjalista ds. systemów światłowodowych, pracownik do zbioru sałaty lodowej i kapusty pekińskiej, pracownik budowy prototypu samochodu, mechanik – mechatronik pojazdów samochodowych, animator turystyczny.

 

 

materiał: Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama