Marsz Nordic Walking i Rajd Rowerowy „Łęg Dębowy” z okazji 60-lecia TKKF (galeria)

W sobotę 1 kwietnia odbył się marsz Nordic Walking i Rajd Rowerowy „Łęg Dębowy” z okazji 60-lecia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu pasjonatów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Uczestnicy mieli do wyboru marsz z kijkami na dwóch dystansach 8 km i 20 km a miłośnicy aktywności na rowerze mogli natomiast wziąć udział w rajdzie rowerowym na trasie Konstantynów – Pratulin. 

Organizatorem wydarzenia była dr Marta MandziukKlubu TKKF „Krzna” Biała Podlaska przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Konstantynowa oraz grupy z Bialskiego Klubu Rowerowego.

Wydarzenie rozpoczęła grupa rowerowa, która wyruszyła z Konstantynowa po godzinie 9.00 w kierunku Janowa Podlaskiego, gdzie przewidziany był oficjalny start imprezy. Godzinę później na terenie Janowskiej Stadniny Koni spotkała się grupa marszowa oraz rowerowa, skąd wszyscy wspólnie wystartowali udając się zgodnie z oznakowaniem Nadbużańskiego Szlaku Przyjaźni, którym uczestnicy poruszali się aż do Pratulina, gdzie przewidziana była meta. Oczywiście chwilę po ruszeniu peleton podzielił się znów na grupę rowerową i pieszą.

Na trasie prócz okazji do aktywności, organizatorzy zapewnili zwiedzanie interesujących miejsc. Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. pałac w Konstantynowie, Stadninę Koni w Janowie Podlaskim, rezerwat „Łęg Dębowy” oraz Sanktuarium w Pratulinie a ponadto uzyskać wiele ciekawych informacji na postojach od przewodniczki Beaty Łyczewskiej.

Sobotnia słoneczna pogoda sprzyjała rozkoszowaniu się pięknym nadbużańskim krajobrazem i łapaniu pierwszej tegorocznej opalenizny. Szlak dał uczestnikom szansę przeżycia przygody terenowej w postaci podmytch fragmentów drogi przez wiosenne rozlewiska Bugu. O ile piesi mogli raczej bez trudu pokonać przeszkody terenowe, to rowerzyści musieli już się trochę natrudzić, aby ominąć je suchym kołem. Wszystko to jednak dało możliwość poczucia smaku przygody oraz szansę na zobaczenie dzikiej nadbużańskiej przyrody w okresie wczesnej wiosny.

Pierwsza grupa piesza zakończyła marsz w Rezerwacie „Łęg Dębowy” i wróciła do Janowa Podlaskiego, skąd samochodami dojechała na metę rajdu w Pratulinie. Rowerzyści na miejscu byli przed 14.00, druga grupa piesza i młodzi rowerzyści dojechali przeszło godzinę później.

Na mecie czekały gorące kiełbaski oraz herbatka i inne smakołyki. Po posileniu, chętni mogli zwiedzić słynne Sanktuarium Unitów Podlaskich w Pratulinie oraz porozmawiać ze sobą o wrażeniach z imprezy.

Na zakończenie Pani v-ce prezes TKKF Krzna Pani Marta Mandziuk podziękowała uczestnikom za przybycie, dobroczyńcom: firmie Krynica Vitamin SA za napoje, Wójtowi Gminy Konstantynów Panu Romuald Murawskiemu za zapewnienie darmowego transportu z Pratulina do Janowa Podlaskiego i Konstantynowa, a Proboszczowi ks. Jackowi Guz za przyjęcie w Pratulińskim Sanktuarium.

Dzięki licznym atrakcjom, dzień minął bardzo szybko i dlatego po południu trzeba było niestety się pożegnać i ruszać w drogę powrotną do domów. Część osób wracała autokarem do Janowa Podlaskiego, a część grupy z Bialskiego Klubu Rowerowego wróciła do domów na kołach pokonując tego dnia przeszło 100 km.

Organizator główny Klub TKKF „Krzna” Biała Podlaska przed imprezą postawił sobie za cel m.in.:

– Uczczenie 60-lat Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej przypadającą w roku 2017.

– Popularyzację aktywnego wypoczynku i edukacji zdrowotnej poprzez uprawianie turystyki pieszej.

– Integrację środowiska turystycznego i sportowego Powiatu Biała Podlaska.

– Poznanie walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu.

– Popularyzację szlaków pieszych i historii powiatu bialskiego.

– Naukę i doskonalenie techniki marszu Nordic Walking.

Myślimy, że z pewnością wszystkie te cele zostały zrealizowane na piątkę. Zapraszamy w imieniu TKKF “Krzna” na kolejne ciekawe imprezy, aktualności możecie śledzić na profilu Klubu na >> Facebooku <<

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 


materiał: Klub TKKF „Krzna” Biała Podlaska
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *