UWAGA!! PiS chce regulować rzekę Bug!!

Właśnie dziś, 22 marca, ukazał się na internetowej stronie Polityki (http://www.polityka.pl) alarmujący w swym przekazie felieton Alicji Karasińskiej o rzece Bug. Otóż jak pisze autorka Prawo i Sprawiedliwość doszło do wniosku, że nie byłoby nic złego w tym aby… uregulować dziki, naturalny Bug? “Zamach na rzekę jest zamachem na podlaską tożsamość” pisze Karasińska i dodaje: “Piszę jako wychowana nad Bugiem Podlasianka. Kiedy czytam, że rząd PiS spróbuje podnieść rękę na Bug, to chce mi się krzyczeć i płakać.”


Fragment materiału z Polityki:

“O tym, że rząd PiS potrafi głównie niszczyć, wiemy nie od dziś. Teraz wpadł na pomysł, że będzie regulował polskie rzeki. Na tapecie są Odra, Warta, Wisła oraz Bug. Jak donosi „Gazeta Wyborcza” rząd zamierza włączyć rzeki do europejskiego transportu śródlądowego. Powód? Transport rzeczny jest bardziej ekologiczny i dlatego warto (zdaniem rządu PiS) uregulować polskie rzeki, przekopać ich koryta i ustawić na nich kaskady. Jednym słowem – warto je zniszczyć.”

(…)

“Bug jest ostatnią w Europie, tak dużą i w pełni dziką, rzeką. Nigdy nieregulowane koryto rzeki stanowi jedyny w swoim rodzaju ekosystem dla rzadkich i zagrożonych gatunków roślin czy zwierząt. Ale dla Podlasian, ta rzeka oznacza o wiele, wiele więcej.”

(…)

“Krajobraz Podlasia, szczególnie w pobliżu Bugu, jest dla mnie najważniejszym powodem, dla którego nigdy nie chciałam z Polski wyjechać. Jeżeli zostanie zniszczony – powód przestanie istnieć. Ale na pewno nie oddam tej rzeki bez walki. Jeżeli będzie trzeba, będę leżała plackiem na ziemi i zagradzała drogę buldożerom. A ze mną (mam nadzieję) cała reszta mieszkańców Podlasia. Bo zamach na krajobraz rzeki jest zamachem na naszą tożsamość. I mam nadzieję, że PiS połamie sobie na tym palce.”
PEŁNY MATERIAŁ ZNAJDZIESZ TUTAJ:
http://www.polityka.pl/forum/1286790,pis-chce-uregulowac-bug-zamach-na-rzeke-jest-zamachem-na-podlaska-tozsamosc.thread

 

 

materiał: Radiobiper Biała Podlaska
temat: nadesłany przez czytelnika (imię i nazwisko do wiadomości Redakcji)
tekst: na podstawie materiału zamieszczonego na stronie www.polityka.pl/forum
zdjęcia i opracowanie: Mariusz Maksymiuk

One comment

  • bugdon

    Lemingi już całkiem zdurniały i kupują każdy kit. Nadredaktor tegoż portaliku niech wpierw pomyśli(chociaż z tym trudno) zanim coś opublikuje 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *