Reklama

Bialski rynek pracy w lutym 2017

Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej wg stanu na koniec lutego 2017r. wyniosła 8.793 w tym 4.172 kobiet i jest o 53 osoby większa w porównaniu do miesiąca poprzedniego. W mieście Biała Podlaska liczba bezrobotnych wynosiła 3.155 osób, natomiast w powiecie bialskim 5.638 osób.

Stopa bezrobocia na obszarze działania bialskiego urzędu na koniec stycznia 2017r. wyniosła 13,0% w mieście Biała Podlaska oraz 12,8% w powiecie bialskim. Dla porównania w województwie lubelskim wyniosła 10,8% natomiast w kraju 8,6%.

W lutym 2017r. w bialskim urzędzie zarejestrowało się 773 osoby, o 194 osoby mniej niż w styczniu, w tym:
1) 151 osób zarejestrowało się po raz pierwszy, natomiast
2) 622 osoby po raz kolejny zostało włączonych do ewidencji osób bezrobotnych.
W miesiącu lutym w urzędzie pracy zarejestrowanych zostało 94 absolwentów i jest to o 2 osoby więcej niż w miesiącu poprzedzającym sprawozdanie.

W omawianym okresie 720 osób utraciło status osoby bezrobotnej.

W miesiącu lutym urząd pracy dysponował 346 ofertami zatrudnienia i aktywizacji zawodowej.
Pracodawcy najczęściej zgłaszali oferty pracy w następujących zawodach: inżynier elektryk, kierowca – mechanik, kierowca samochodu ciężarowego, sprzedawca, asystent ds. obsługi klienta, murarz – tynkarz, pomoc kuchenna, pracownik pralni, sprzątaczka, brygadzista, kamieniarz, operator wózków jezdniowych, konserwator, kucharz, magazynier, mechanik, przedstawiciel handlowy.

Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia za granicą miały do dyspozycji 377 ofert zgłoszonych przez pracodawców zagranicznych w ramach sieci EURES. Zagraniczne oferty pracy zgłaszane przez pracodawców to: pracownik produkcyjny – filetowanie ryb, instruktor fitness, artysta estradowy, tancerz/animator, animator sportowy i dziecięcy, pracownik do uprawy kwiatów, operator wózka widłowego, pracownik do zbioru, pielęgnacji i uprawy truskawek, malin i pora, lakiernik samochodowy oraz pomocnik lakiernika.

 

 

materiał: Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama