Reklama

Program fundacji PGNiG „Być jak Ignacy”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 biorą udział w ogólnopolskim programie fundacji PGNiG pt. „Być jak Ignacy”. Patronat honorowy nad tą akcją objął Marszałek Sejmu RP i Minister Edukacji Narodowej. Celem tego projektu jest pielęgnowanie pamięci o wybitnych Polakach, których nazwiska zatarł czas.

Przykładem takiej osoby jest Ignacy Łukasiewicz – twórca podwalin przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Do programu przystąpiło 157 szkół z całej Polski, które jednocześnie będą brały udział w konkursie o tytuł Naukowej Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza. Ma on wyłonić placówkę, która w najciekawszy sposób zorganizuje i udokumentuje pracę specjalnie powołanego koła naukowego.

Jego zadaniem jest między innymi przeprowadzanie eksperymentów, które mają udowadniać, że nauka może być bardzo atrakcyjna i pasjonująca. W ramach tego programu w SP6 odbywają się ciekawe zajęcia. Uczniowie wyjeżdżali już na pokazy fizyczne do Lublina, zaplanowali również wyjazd do Centrum Kopernika, a także mają się odbyć imprezy szkolne pt. Dzień z Ignacym Łuksiewiczem oraz „Polacy, którzy zmienili świat”.


materiał: Szkoła Podstałowa nr 6 Biała Podlaska
tekst zdjecia: Aneta Bogucka

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Międzynarodowe unikanie opodatkowania – wyzwania dla Polski i UE

Dalsze ograniczanie luki VAT, uporanie się ze zjawiskiem unikania opodatkowania przez międzynarodowe koncerny, sankcjonowanie szkodliwej konkurencji podatkowej – to wyzwania legislacyjne, z jakimi powinna w najbliższych latach uporać się UE. W najnowszym artykule z cyklu „Europa okiem eksperta” analizuje je wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie *Dominik J. Gajewski.

Czytaj więcej »

Już w lutym! Arua Cup i Arua Party! (zaproszenie)

Pierwszego lutego br., w godzinach 10-16, w Międzyrzecu Podlaskim na zbiorniku wodnym przy stoku narciarskim (ul. Zahajkowska) odbędą się pierwsze w historii Polski zawody łączące sportowe pływanie w zimnej wodzie z hartowaniem organizmu. Projekt noszący intrygującą nazwę ARUA CUP ma międzynarodowy zasięg. Udział zadeklarowali Białorusini, Ukraińcy, Irlandczycy, Czesi, Rosjanie oraz Polacy ze wszystkich zakątków kraju. Łącznie zarejestrowało się już ok 150 pływaków.

Czytaj więcej »

Reklama