Reklama

Program fundacji PGNiG „Być jak Ignacy”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 biorą udział w ogólnopolskim programie fundacji PGNiG pt. „Być jak Ignacy”. Patronat honorowy nad tą akcją objął Marszałek Sejmu RP i Minister Edukacji Narodowej. Celem tego projektu jest pielęgnowanie pamięci o wybitnych Polakach, których nazwiska zatarł czas.

Przykładem takiej osoby jest Ignacy Łukasiewicz – twórca podwalin przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Do programu przystąpiło 157 szkół z całej Polski, które jednocześnie będą brały udział w konkursie o tytuł Naukowej Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza. Ma on wyłonić placówkę, która w najciekawszy sposób zorganizuje i udokumentuje pracę specjalnie powołanego koła naukowego.

Jego zadaniem jest między innymi przeprowadzanie eksperymentów, które mają udowadniać, że nauka może być bardzo atrakcyjna i pasjonująca. W ramach tego programu w SP6 odbywają się ciekawe zajęcia. Uczniowie wyjeżdżali już na pokazy fizyczne do Lublina, zaplanowali również wyjazd do Centrum Kopernika, a także mają się odbyć imprezy szkolne pt. Dzień z Ignacym Łuksiewiczem oraz „Polacy, którzy zmienili świat”.


materiał: Szkoła Podstałowa nr 6 Biała Podlaska
tekst zdjecia: Aneta Bogucka

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama