Reklama

Spotkanie w sprawie szkół w Terespolu (galeria)

14 lutego w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Terespolu odbyło się spotkanie podczas którego omawiano  proces zmian organizacyjnych w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceum w mieście.

Głównym poruszanym tematem była sprawa dotycząca uruchomienia w Terespolu filii Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego działającego przy PSW w Białej Podlaskiej. W spotkaniu wzięli udział  wicekurator lubelski Eugeniusz Pelak, wicestarosta bialski Janusz Skolimowski, Małgorzata Kiec – dyrektor delegatury kuratorium w Białej Podlaskiej, burmistrz Terespola Jacek Danieluk, radni miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego, nauczyciele ze szkół w Terespolu oraz rodzice uczniów. Przeszło trzy godzinne spotkanie nie uspokoiło niestety nastrojów w związku z zamiarem likwidacji dotychczasowego Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy. Wyjaśnienia i zapewnienia władz nie usatysfakcjonowały w żaden sposób obecnych na spotkaniu.

 


materiał: Terespol miasto
zdjęcia: Eryk Kaliszuk, Kali Studio

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Finał Licealiady w drużynowym tenisie stołowym

Finału Miasta Biała Podlaska w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców – Licealiada, przeprowadzonego w dniu 27.01.2020r. godz.10.00 hala Szkoły ZDZ w Białej Podlaskiej. Zawody finansowane ze środków Gminy Miejskiej w Białej Podlaskiej. W czasie rozgrywek realizowano program profilaktyczny BSZS p.n. „Sport jest moim nałogiem”. System gier: pucharowym radziecki do dwóch wygranych setów.

Czytaj więcej »

Województwo: Trwa walka z nielegalnymi środkami ochrony roślin

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w 2019 r. zatrzymali ponad 300 kg i 225 litrów nielegalnych środków ochrony roślin.Przemyt pestycydów jest poważnym problemem w krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Nielegalne środki ochrony roślin cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rolników, głównie z uwagi na ich niską cenę oraz stosunkowo łatwą dostępność.

Czytaj więcej »

Siedlce: Likwidacja nielegalnej fabryki tytoniu

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się nielegalną produkcją krajanki tytoniowej. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej »

Reklama