Reklama

OHP w Roskoszy trwa realizacja projektu „Od stażu do angażu”

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy trwa realizacja projektu „Od stażu do angażu”, jest on finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Głównym celem realizowanego projektu jest wsparcie uczniów w nauce danego zawodu, poznaniu języka branżowego, organizacji pracy w zakładach na terenie Hiszpanii jak również kultury, tradycji i zwyczajów kraju przyjmującego.

W chwili obecnej 18 osobowa grupa uczestników ECKiW OHP w Roskoszy kształcąca się w jednym z trzech zawodów: kucharz, cukiernik lub mechanik pojazdów samochodowych odbywa dwutygodniowy staż zawodowy w prywatnych przedsiębiorstwach mieszczących się miejscowości Ubeda w Hiszpanii.

Doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobyte za granicą zostaną potwierdzone certyfikatem oraz dokumentem Europass – Mobilność, który jest obecnie bardzo ważnym atutem przy poszukiwaniu pracy.

Dla uczniów, którzy już niedługo staną się absolwentami odbyte staże zagraniczne są ważną i wartą polecenia formą rozwoju zawodowego. Oprócz codziennej pracy młodzież wykorzystuje każdą wolną chwilę na doskonalenie języka hiszpańskiego oraz zwiedzanie malowniczych zakątków Hiszpanii.

Wyjazd młodzieży do Hiszpanii, poprzedzony był szeregiem działań przygotowujących, uczestnicy brali udział we wsparciu pedagogicznym i kulturowym jak również 60 – godzinnym kursie języka hiszpańskiego obejmującym słownictwo branżowe.

Jest to już drugi projekt całkowicie bezpłatnych staży zagranicznych realizowany przez Europejskie Centrum kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, kolejna grupa młodzieży na staż zawodowy do Hiszpanii wyjedzie w sierpniu br.


materiał: Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska Sp. ds. realizacji programów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama