Reklama

Bialski rynek pracy w styczniu 2017

Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej wg stanu na koniec stycznia 2017r. wyniosła 8.740 w tym 4.145 kobiet i jest o 418 osób większa w porównaniu do miesiąca poprzedniego. W mieście Biała Podlaska liczba bezrobotnych wynosiła 3.130 osób, natomiast w powiecie bialskim 5.610 osób.

Stopa bezrobocia na obszarze działania bialskiego urzędu na koniec grudnia 2016r. wyniosła 12,7% w mieście Biała Podlaska oraz 12,3% w powiecie bialskim. Dla porównania w województwie lubelskim wyniosła 10,4% natomiast w kraju 8,3%.

W styczniu 2017r. w bialskim urzędzie zarejestrowało się 967 osób, o 160 osób mniej niż w grudniu ub. r. w tym:
1) 192 osoby zarejestrowało się po raz pierwszy, natomiast
2) 775 osób po raz kolejny zostało włączonych do ewidencji osób bezrobotnych.
W miesiącu styczniu w urzędzie pracy zarejestrowanych zostało 92 absolwentów i jest to o 12 osób mniej niż w miesiącu poprzedzającym sprawozdanie.

W omawianym okresie 549 osób utraciło status osoby bezrobotnej.

W miesiącu styczniu urząd pracy dysponował 303 ofertami zatrudnienia i aktywizacji zawodowej.
Pracodawcy najczęściej zgłaszali oferty pracy w następujących zawodach: kierowca samochodu ciężarowego, kierowca – mechanik, młodszy operator maszyn spożywczych, pracownik produkcji, magazynier, kelner, spawacz, kierowca ciągnika siodłowego, operator maszyn spożywczych, starszy operator maszyn spożywczych, kucharz (szef), kucharz, sprzątaczka, portier, pracownik restauracji, brygadzista zmiany, doradca klienta, instalator systemów alarmowych, kierowca ciągnika rolniczego, klasyfikator ryb, mechanik pojazdów samochodowych, monter konstrukcji budowlanych, recepcjonista, robotnik gospodarczy, sprzedawca, technik prac biurowych, kierowca samochodu dostawczego.

Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia za granicą miały do dyspozycji 91 ofert zgłoszonych przez pracodawców zagranicznych w ramach sieci EURES. Zagraniczne oferty pracy zgłaszane przez pracodawców to: kierowca kat C+ E, rozbieracz/wykrawacz, elektryk, ślusarz, monter klimatyzacji i wentylacji.

 

 

materiał: Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama