Reklama

Likwidacja gimnazjów? Oni zbierają podpisy za referendum

Nowoczesna zorganizowała kolejne otwarte spotkanie w Białej Podlaskiej. 1 lutego o 19:00 każdy kto chciał wymienić poglądy, przysiąść się, posłuchać, doradzić znalazł miejsce w Osjan Browar przy ul. Przechodniej w Białej Podlaskiej. Sprawą która rusza to akcja zbierania podpisów za przeprowadzeniem referendum w sprawie celowości likwidacji gimnazjów.
Na tapecie bialskiej Nowoczesnej również prestiżowa sprawa uruchomienia w mieście biura poselskiego. W grę wchodzą dwaj posłowie: posłanka Kornelia Wróblewska (nomen omen pochodząca z Miś pod Międzyrzecem Podlaskim) lub też poseł Krzysztof Truskolaski (reprezentuje Białystok).

W Osjanie spotkało się kilkanaście osób. Jak zauważyli sami organizatorzy, ze spotkania na spotkanie – frekwencja rośnie. Osobowościami spotkania był Paweł Siłakiewicz – przewodniczący bialskich struktur Nowoczesnej, Krzysztof Demczuk – sekretarz i Wojciech Chilewicz – skarbnik. Uzupełniali swoją osobą spotkanie bialczanie już funkcjonujący czynnie w strukturach Nowoczesnej w Białej Podlaskiej jak i dosiadały się osoby będące po raz pierwszy i tylko przysłuchujące się i obserwujące.

Tematem rozmów były wybory samorządowe, zarówno te z normalnym terminem jaki obowiązuje na rok 2018 jak i Nowoczesna zgłasza gotowość do wystawienia swojej reprezentacji w Białej Podlaskiej w razie przyśpieszenia terminu wyborów samorządowych przez „ewentualne najbliższe, warszawskie nocne posiedzenie na Wiejskiej”.

To prawa, że w Warszawie rozgrywa się wielka polityka, czasami trudno zrozumieć poczynania polityków z pierwszych stron gazet również tych z własnego grona ale to nie powinno przysłaniać celu i wartości jakie Nowoczesna symbolizuje w terenie. Z takim nastawieniem Nowoczesna w Białej Podlaskiej spotyka się, organizuje i rozrasta.

Mała Ojczyzna, to się liczy. Miasto Biała Podlaska to dla nas taka Mała Ojczyzna. Tu na politykę, na podejmowane decyzje chcemy mieć wpływ i przestrzegać a nawet unikać złych rozwiązań – a takie obecnie obserwujemy. – mówi Wojciech Chilewicz.

Nowoczesną Ryszarda Petru w Białej Podlaskiej można na dziś scharakteryzować jako grupę niewielką ale i młodą – powstali niecałe pół roku temu. Są to też ludzie odważni. W Białej Podlaskiej niechętnie patrzy się na nowoczesne, liberalne poglądy zarówno w sferze społecznej jak i gospodarczej.

Z problemów jakie widzą Nowocześni w mieście pojawia się temat „mieszkań 500 plus”. Potwierdzają się informacje jakie pojawiają się w całej Polsce – o tym, że program wiąże się z ogromnymi wątpliwościami. Biała Podlaska jako miasto potrzebuje też bardziej mieszkań socjalnych a nie tych na wynajem i to jeszcze – jak się prognozuje – z ceną dochodzącą do 20 – 22 zł za m2. Podczas spotkania w Osjanie padały stwierdzenia o kontynuacji przez obecne władze kraju programu rozdawnictwa. To niebezpieczny kierunek.

Podczas spotkania rozdane zostały też karty na których to Nowoczesna rozpoczyna zbiórkę podpisów wspierających przeprowadzenie referendum w sprawie likwidacji gimnazjów. W Osjanie, podczas spotkania, takie pierwsze podpisy już się pojawiły. Nowoczesna w Białej Podlaskiej wychodzi z inicjatywą ich zbiórki.

Jeśli jesteś przeciwny reformie edukacji, przeciwny likwidacji gimnazjów, możesz okazać to składając swój podpis pod petycją o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum. Nowoczesna w Białej Podlaskiej poinformuje o konkretnych dniach, miejscach i godzinach takich zbiórek. Wystawiony zostanie albo namiot albo złożenie takiego podpisu będzie możliwe podczas najbliższego otwartego spotkania Nowoczesna PL. Nie trzeba będzie na nim oczywiście zostawać, ale podpis warto złożyć.

Wstępnie taka akcja zbiórki podpisów planowana jest na 15 lutego. Kolejnym terminem jest dzień 19 lutego, w tym dniu do Białej Podlaskiej zjechać ma na spotkanie z mieszkańcami ale i na warsztaty z sympatykami Nowoczesna Pl posłanka ugrupowania – Kornelia Wróblewska. O dokładnych terminach, godzinach i miejscach będziemy jeszcze informować.

Nowoczesną Ryszarda Petru w Białej Podlaskiej znajdziesz:
na facebooku:  facebook.com/nowoczesnabiala
adres e-mail:  [email protected]
telefon: 83 410 40 10

materiał: Radiobiper Biała Podlaska
temat: Nowoczesna PL Biała Podlaska
tekst: Mariusz Maksymiuk
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama