Reklama

Terespol: Relacja z turnieju szachowego (galeria)

II Otwarty Turniej Szachowy pod patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego odbył się 29 stycznia br w Miejskiej Bibliotece Publicznej i okazał się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Otwarcia dokonał zarząd Klubu Szachowego MOK „Debiut” Terespol – Sławomir Leszek i Marek Ferens wraz z asystentem społecznym senatora – Wojciechem Gałabudą.

W turnieju uczestniczyło 58 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Sarnak, Łomaz, Węgrowa, Łukowa, Nowosiółek, Sosnowe koło Mińska Mazowieckiego, Kodnia, Koroszczyna, Sławatycz oraz miłośnik szachów z San Diego w USA.

Turniej był podzielony na 4 kategorie:
– kobiety:
1. Aleksandra Lisiecka
2. Joanna Szymańska
3. Paulina Galwiej wszyscy z Sarnak

– do lat 12:
1. Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego
2. Robert Tymoszuk z Międzyrzeca Podlaskiego
3. Dawid Dobosiewicz z Sosnowe

– do lat 18:
1. Jakub Żurawicki z Węgrowa
2. Grzegorz Olichwirowicz z Białej Podlaskiej
3. Jakub Niczyporuk z Łukowa

– Open:
1. Marcin Dudek z Terespola
2. Zenon Tarasiuk z Koroszczyna
3. Marek Uściński z Łomaz

Rywalizacja, jak zwykle, była zacięta do ostatniej partii. Cieszy liczne przybycie zawodników z Terespolu (25 osób) w różnym wieku. Świadczy to o zaszczepieniu w lokalnej społeczności zainteresowania szachami, co uważamy za nasz sukces.

Organizatorzy byli mile zaskoczenie nie tylko wysoką frekwencją ale także zaszczyceniem obecnością przez: pana Roberta Gmitruczuka – Wojewodę Lubelskiego, pana Mariusza Kiczyńskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego, pana Jacka Danieluka – Burmistrza Miasta Terespol, wielkiego miłośnika szachów, pana Marka Uścińskiego Pana Radnego Powiatowego oraz panią Justynę Sowę – Radną Miasta Terespol, którzy wypowiedzieli dużo ciepłych słów na temat tej szlachetnej gry.

Należy wspomnieć również o przybyciu zaprzyjaźnionych klubów z Międzyrzeca Podlaskiego w osobie Pana Tadeusza Węgrzyniaka, z Białej Podlaskiej w osobie Pana Krzysztofa Klimaszewskiego.Mamy nadzieję na kontynuacje tak rozwijającej się szlachetnej gry oraz wsparcie ludzi mający wpływ na rozwój szachów. Jesteśmy miejscowością o niewielkiej ilości mieszkańców ale o ludziach o wielkim duchu tworzenia.

Szczególne podziękowania należą się Fundacji Kocham Podlasie Senatora RP Grzegorza Biereckiego w osobie przedstawiciela Kamila Paszkowskiego, Fundacji Spróbuj Ponownie z Nami w osobie Pana Tomasza Niedzwiedziuka, Stowarzyszeniu Bugowiaki oraz Panu Jarosławowi Nurzyńskiemu.

Zapraszamy na następne nasze turnieje, które będą ogłaszane na portalach internetowych w lokalnej prasie oraz na plakatach.

materiał: MOK Terespol
tekst i zdjęcia: Marek Ferens, Sławomir Leszek

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama