Reklama

Terespol: Relacja z turnieju szachowego (galeria)

II Otwarty Turniej Szachowy pod patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego odbył się 29 stycznia br w Miejskiej Bibliotece Publicznej i okazał się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Otwarcia dokonał zarząd Klubu Szachowego MOK „Debiut” Terespol – Sławomir Leszek i Marek Ferens wraz z asystentem społecznym senatora – Wojciechem Gałabudą.

W turnieju uczestniczyło 58 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Sarnak, Łomaz, Węgrowa, Łukowa, Nowosiółek, Sosnowe koło Mińska Mazowieckiego, Kodnia, Koroszczyna, Sławatycz oraz miłośnik szachów z San Diego w USA.

Turniej był podzielony na 4 kategorie:
– kobiety:
1. Aleksandra Lisiecka
2. Joanna Szymańska
3. Paulina Galwiej wszyscy z Sarnak

– do lat 12:
1. Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego
2. Robert Tymoszuk z Międzyrzeca Podlaskiego
3. Dawid Dobosiewicz z Sosnowe

– do lat 18:
1. Jakub Żurawicki z Węgrowa
2. Grzegorz Olichwirowicz z Białej Podlaskiej
3. Jakub Niczyporuk z Łukowa

– Open:
1. Marcin Dudek z Terespola
2. Zenon Tarasiuk z Koroszczyna
3. Marek Uściński z Łomaz

Rywalizacja, jak zwykle, była zacięta do ostatniej partii. Cieszy liczne przybycie zawodników z Terespolu (25 osób) w różnym wieku. Świadczy to o zaszczepieniu w lokalnej społeczności zainteresowania szachami, co uważamy za nasz sukces.

Organizatorzy byli mile zaskoczenie nie tylko wysoką frekwencją ale także zaszczyceniem obecnością przez: pana Roberta Gmitruczuka – Wojewodę Lubelskiego, pana Mariusza Kiczyńskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego, pana Jacka Danieluka – Burmistrza Miasta Terespol, wielkiego miłośnika szachów, pana Marka Uścińskiego Pana Radnego Powiatowego oraz panią Justynę Sowę – Radną Miasta Terespol, którzy wypowiedzieli dużo ciepłych słów na temat tej szlachetnej gry.

Należy wspomnieć również o przybyciu zaprzyjaźnionych klubów z Międzyrzeca Podlaskiego w osobie Pana Tadeusza Węgrzyniaka, z Białej Podlaskiej w osobie Pana Krzysztofa Klimaszewskiego.Mamy nadzieję na kontynuacje tak rozwijającej się szlachetnej gry oraz wsparcie ludzi mający wpływ na rozwój szachów. Jesteśmy miejscowością o niewielkiej ilości mieszkańców ale o ludziach o wielkim duchu tworzenia.

Szczególne podziękowania należą się Fundacji Kocham Podlasie Senatora RP Grzegorza Biereckiego w osobie przedstawiciela Kamila Paszkowskiego, Fundacji Spróbuj Ponownie z Nami w osobie Pana Tomasza Niedzwiedziuka, Stowarzyszeniu Bugowiaki oraz Panu Jarosławowi Nurzyńskiemu.

Zapraszamy na następne nasze turnieje, które będą ogłaszane na portalach internetowych w lokalnej prasie oraz na plakatach.

materiał: MOK Terespol
tekst i zdjęcia: Marek Ferens, Sławomir Leszek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama