Reklama

Bialski rynek pracy w grudniu 2016

Liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej wg stanu na koniec grudnia 2016r. wyniosła 8.322 w tym 3.956 kobiet i jest o 60 osób większa w porównaniu do miesiąca poprzedniego. W mieście Biała Podlaska liczba bezrobotnych wynosiła 2.995 osób, natomiast w powiecie bialskim 5.327 osób.

Stopa bezrobocia na obszarze działania bialskiego urzędu na koniec listopada 2016r. wyniosła 12,8% w mieście Biała Podlaska oraz 12,1% w powiecie bialskim. Dla porównania w województwie lubelskim wyniosła 10,1% natomiast w kraju 8,2%.

W grudniu 2016r. w bialskim urzędzie zarejestrowało się 1.127 osób, o 127 osób więcej niż w listopadzie w tym:
1) 109 osób zarejestrowało się po raz pierwszy, natomiast
2) 1018 osób po raz kolejny zostało włączonych do ewidencji osób bezrobotnych.
W miesiącu grudniu w urzędzie pracy zarejestrowanych zostało 104 absolwentów i jest to o 17 osób więcej niż w miesiącu poprzedzającym sprawozdanie.

W omawianym okresie 1.067 osób utraciło status osoby bezrobotnej.

W miesiącu grudniu urząd pracy dysponował 220 ofertami zatrudnienia i aktywizacji zawodowej.
Pracodawcy najczęściej zgłaszali oferty pracy w następujących zawodach: kierowca mechanik, pracownik produkcji, kierowca samochodu ciężarowego, kucharz, pakowacz ręczny, robotnik gospodarczy, sprzedawca, klasyfikator ryb, magazynier, fryzjer damsko-męski, pracownik biurowy, pracownik budowlany, doradca klienta, dozorca – pielęgniarz zwierząt, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik samochodów ciężarowych, opiekunka dziecięca, pomoc kuchenna, brygadzista, projektant, specjalista do spraw marketingu i handlu, spedytor, sprzątaczka.

Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia za granicą miały do dyspozycji 392 oferty zgłoszone przez pracodawców zagranicznych w ramach sieci EURES. Zagraniczne oferty pracy zgłaszane przez pracodawców to: pracownik farmy mlecznej, magazynier, spawacz, kierowca autobusu, animator: sportu, czasu wolnego oraz tańca i fitnessu.

materiał: Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama