Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Noworoczny Turniej Tenisa Ziemnego w Łomazach (relacja)

W dniach 06-07.01. 2017 Uczniowski Ludowy Klub Sportowy NIWKA przy Zespole Szkół w Łomazach wspólnie z Wójtem Gminy Łomazy byli organizatorami Noworocznego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Łomazy. Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach.

Najważniejszym celem tej imprezy było promowanie tenisa ziemnego w gronie młodzieży gimnazjalnej i wśród dorosłych członków społeczności lokalnej. Do turnieju przystąpiło łącznie 12 uczestników.

Rywalizowano w dwóch kategoriach:
1. Kadeci, gdzie rywalizowali gimnazjaliści w grach singlowych,

2. Open, gdzie rywalizowały osoby dorosłe w grach par mieszanych.

Wśród Kadetów zwyciężył uczeń klasy drugiej łomaskiego gimnazjum – Piotr Ułanowicz pokonując w meczu finałowym pierwszoklasistę Bartłomieja Kur. Trzecie miejsce w rozgrywkach wywalczył uczeń klasy trzeciej Arian Ignatiuk. Pozostali uczestnicy rozgrywek w tej kategorii to: trzecioklasista Jakub Bańkowski oraz pierwszoklasiści – Antoni Bielecki i Sebastian Rozwadowski.

Uczniowie, którzy wywalczyli trzy pierwsze miejsca zostali nagrodzeni Pucharami Wójta Gminy Łomazy. Za zajęcie kolejnych miejsc młodzi tenisiści otrzymali pamiątkowe statuetki. Wszystkim uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe ufundowane przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy NIWKA. W imieniu organizatorów turnieju wyróżnienia i nagrody przekazali uczestnikom członkowie Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA tj. Marta Bednaruk-Bańkowska i Marek Prokopiuk.

W kategorii Open zwyciężyli Urszula Lewkowicz i Roman Bańkowski. Drugie miejsce wywalczyli Dorota i Leszek Supruniukowie, a trzecie miejsce zajęli Ewa Magier i Marian Ochijewicz. Dorośli tenisiści nagrodzeni zostali Pucharami Wójta Gminy Łomazy.

Zmagania sportowe przebiegały w noworocznej atmosferze. Uczestnicy mieli możliwość korzystania z poczęstunku. Już teraz zapraszamy na Majowy Turniej Tenisa Ziemnego, który prawdopodobnie rozegrany zostanie na boisku sportowym ORLIK w Łomazach.

Szczególne podziękowania organizatorzy przekazują za naszym pośrednictwem:
1. Wójtowi Gminy Łomazy, Jerzemu Czyżewskiemu za ufundowanie pucharów i statuetek,
2. Dyrektorowi Zespołu Szkół w Łomazach, Annie Filipiuk za przychylność w sprawie dwudniowego wykorzystania hali sportowej na potrzeby organizacji turnieju,
3. Romanowi Bańkowskiemu, za sędziowanie pojedynków tenisowych oraz ufundowanie poczęstunku i piłek tenisowych, którymi rozegrano zawody.

materiał: Gmina Łomazy
tekst / zdjęcie: Marek Prokopiuk