Reklama

Uwaga! Trudne warunki na drogach. Apelujemy o rozwagę!

Wczoraj w powiecie bialskim panowały trudne warunki drogowe. Opady śniegu, śliska jezdnia czy tworzące się w niektórych miejscach błoto pośniegowe utrudniały jazdę kierowcom. Skutkowało to zdarzeniami drogowymi, których przyczyną w zdecydowanej większości było niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze. Apelujemy o rozwagę, przypominając, że zimowa aura wymaga od kierowców szczególnej rozwagi.

Wczoraj od rana w powiecie bialskim panowały bardzo trudne warunki drogowe. Opady śniegu, śliska jezdnia i tworzące się błoto pośniegowe utrudniały jazdę. Było ślisko i niebezpiecznie zarówno dla kierujących jak też pieszych. Niestety skutkowało to większą liczbą kolizji drogowych, których przyczyną w większości było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Przed godziną 7.00 na trasie Biała Podlaska- Wólka Plebańska doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka Audi. Oplem kierował 61-letni obywatel Ukrainy. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła pasażerka audi. Na szczęście obrażenia, których doznała nie okazały się groźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Wczoraj w ciągu całego dnia odnotowaliśmy 8 kolizji drogowych.

Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy o tym, że śliska nawierzchnia sprawia, iż znacznie wydłuża się droga hamowania a koła łatwo tracą przyczepność. Również przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów i dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy powinni pamiętać również o tym, by poruszać się po jezdni z włączonymi światłami a styl i technikę jazdy dostosować do sytuacji na drodze.

Apelujemy też niechronionych uczestników ruchu drogowego. Poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładajmy elementy odblaskowe zapewniając sobie lepszą widoczność na drodze, a tym samym zwiększając swoje bezpieczeństwo. Również zbliżając się do przejść dla pieszych dajmy czas kierowcom na bezpieczne wykonanie manewru i zatrzymanie auta przed przejściem. Apelujemy o rozwagę, przypominając, że zimowa aura wymaga od kierowców szczególnej rozwagi.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama