Reklama

Sosnówka: Rozwadówka z nową drogą w nowy rok! (film) (galeria)

- Każda inwestycja w Gminie Sosnówka jest ważna. Tym razem, rzutem na taśmę, w ostatni dzień roku, udało nam się! - mówi wójt Marcin Babkiewicz. Nie można przy tej okazji nie wspomnieć o przychylności Rady Gminy w Sosnówce która postanowiła skierować środki budżetowe na remont drogi w Rozwadówce. Drogi wydawałoby się niepozornej, wąskiej i już bardzo zniszczonej ale drogi która łączy dwie drogi powiatowe i stanowi świętny skrót do Sosnówki i Wisznic.

Mowa o prawie półtorakilometra drogi która skraca dojazd do Sosnówki i Wisznic mieszkańcom Motwicy, Pogorzelca, Dębowa i częściowo wsi Rozwadówka. Inwestycja była bardzo oczekiwana. Gmina już wcześniej próbowała pozyskać środki zewnętrzne pozwalające na jej gruntowny remont, niestety nie udało się.

Droga była w katastrofalnym stanie. Dłużej nie można było czekać. Postanowiliśmy sfinansować tą inwestycję ze środków własnych. Zamknęliśmy się w około dwustytrzydziestu tysiącach złotych. Co uważam, że przy obecnych cenach jest kwotą bardzo dobrą dla naszego budżetu i naszych możliwości. Mowa przecież o nowych dwóch warstwach asfaltu, stabilizacji i części ścieralnej, na prawie tysiącupięciuset metrach drogi. – informuje wójt Babkiewicz.

Prace w ekspresowym tempie wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Parczewa.

materiał: Radio Biper Sosnówka
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama