Reklama

Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach doposażony w nowy samochód

Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach (gm. Kodeń) od 30 października 2020 r. posiada nowy samochód marki Renault Trafic przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dzięki staraniom starosty powiatu bialskiego Marusza Filipiuka oraz wicestarosty Janusza Skólimowskiego przy wsparciu rady powiatu, niezbędny udział środków własnych na zakup  został zabezpieczony w budżecie powiatu.

Nowy samochód ma możliwość jednoczesnego przewozu osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim oraz osób poruszających się o własnych siłach. Będzie służył na potrzeby mieszkańców Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach i ułatwi dowóz do poradni specjalistycznych, szpitali, na spotkania integracyjne z mieszkańcami z innych domów pomocy społecznej, czy np. wycieczki.

Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł 121 647,00 zł, z czego 70% kwoty pochodziło z dofinansowania pozyskanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Udział środków własnych Powiatu w zakupie wyniósł 36 494,10 zł.

 

Tekst: PCPR Biała Podlaska
Zdjęcia: Iwona Tarasiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama