Reklama

Ścieżka rowerowa w ulicy Sidorskiej – stan prac w połowie sierpnia (galeria)

Ponownie odwiedziliśmy plac budowy ścieżki rowerowej przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Powstaje kolejny element rowerowego systemu komunikacji na terenie miasta. Ścieżka w ulicy Sidorskiej pozwoli zamknąć pętlę rowerową z ulicą Brzeską, al. Tysiąclecia i al. Solidarności. Gotowy jest środkowy odcinek, gotowy na tyle, że można nim spacerować pieszo chodnikiem i podróżować rowerem ścieżką. Brakuje oznakowania pionowego i poziomego ale to pod koniec prac na całości odcinka.

Przetarg na wykonanie ścieżki wygrał bialski Tre-Drom, prace wykonują ekipy zwycięzcy wspólnie z podwykonawcą – firmą z Włodawy.

Za nami pierwsza połowa sierpnia. Prace przy ścieżce rowerowej przy ulicy Sidorskiej trwają już około trzech miesięcy.

Na swoją kolej z wkroczeniem prac czeka odcinek od al. Tysiąclecia do al. Jana Pawła II. Oprócz wykopów przy sieci wodociągowej którą należy przebudować budując nowy chodnik i ścieżkę większe prace tu jeszcze nie dotarły. Podobnie jest na odcinku Sidorskiej od al. Jana Pawła II poprzez skrzyżowanie z ulicami Wesołą aż po ulicę Widok. Od ulicy Widok do skrzyżowania z ulicą Kąpielową, przy dawnej bazie PKS-u zebrano stare płyty chodnikowe, prowadzone są też prace przy przebudowie sieci ziemnych.

Od skrzyżowania z ulicą Kąpielową na wschód rozpoczyna się przejezdna, ukończona część ścieżki rowerowej i chodnika. Dwa równe pasy, jeden z kostki, drugi asfaltowy wykorzystywane są już przez pieszych i rowerzystów. Wyprofilowane zjazdy, rozjazdy, bezpieczne dojazdy do skrzyżowań. Nowy przebieg przejścia dla pieszych przez Sidorską, zjazd i zejście pobudowano przy skrzyżowaniu z Leszczynową i Fabryczną. Elegancko nowa trasa pieszo jezdna prezentuje się od Kąpielowej do Włoskiej. Tu przy okazji wykonano zupełnie na nowo peron i przystanek komunikacji miejskiej Sidorska 4. Drobne prace pozostały do wykonania przy końcówce ścieżki wpadającej w ulicę Włoską przy stacji paliw. Tu dodatkowo pobudowano murek oporowy na skarpie trawnika.

Obecnie prace prowadzone są na odcinku od zjazdu do dawnej Biaweny i przy budynkach uczelnianych i bibliotece Państwowej Szkole Wyższej. Kostkę ze starego chodnika zdejmuje się na odcinku Sidorskiej na przeciwko Campusu PSW aż do ronda Bohaterów Powstania Styczniowego. To na tym odcinku trwa budowa chodnika i ścieżki po nowym przebiegu (głównie okolice PSW) oraz poszerzenie trasy na odcinku do ronda. Nadal na swoją kolej czeka odcinek od przystanku komunikacji miejskiej Sidorska 5 na zachód przy Centrum Handlowym EPI i Biedronce.

Od Włoskiej w kierunku na Bibliotekę Studencką PSW wyznaczono znacznikami dalszy przebieg ścieżki. Widać, że usunięty bądź przestawiony zostać będzie musiał kiosk przy przystanku Sidorska 5. Ciekawie też poprowadzona zostanie ścieżka przy Centrum Handlowym EPI. Betonowe obramowanie parkingu będzie musiało zostać usunięte.

Ścieżka rowerowa przy ulicy Sidorskiej (galeria) <<==>> LINK 
Ścieżka rowerowa przy ulicy Sidorskiej (galeria) <<==>> LINK
Ścieżka Rowerowa przy Sidorskiej – stan prac początek czerwca 2020 <<==>> LINK 
Pojedziemy rowerową trasą przez Sidorską! (film) (galeria) <<==>> LINK 

materiał: Radio Biper
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Pięknie! Wzrok jednak męczy brzydota tej ulicy jeśli chodzi o ten cały syf reklamowy, rozumie wszyscy są już przyzwyczajeni i to nie przeszkadza ale to wygląda jak jakaś Ukraina wschodnia. A szkoda Sidorska po remoncie nawierzchni mogła być reprezentatywną ulica miasta z dojazdem do ważnej uczelni. Jest jak jest dalej januszostwo 🙁

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama