Reklama

Ścieżka rowerowa przy ulicy Sidorskiej (galeria)

Odwiedziliśmy ponownie plac budowy ścieżki rowerowej przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Powstaje kolejny element rowerowego systemu komunikacji na terenie miasta. Ścieżka w ulicy Sidorskiej pozwoli zamknąć pętlę rowerową z ulicą Brzeską, al. Tysiąclecia i al. Solidarności. Prace postępują szybko ale sporo jeszcze przed drogowcami.

Tre-Drom aby wyrobić się w czasie – tym bardziej, że firma jest rozchwytywana i posiada w swoim portfolio dużo innych zadań drogowych w całym regionie – aby planowo postępowały prace przy Sidorskiej podjął współpracę z podwykonawcą – firmą z Włodawy.

Strasznie dużo łuków, zaokrągleń, przejść, miks sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i telekomunikacyjnych pod ziemią na linii budowy ścieżki i ciągu pieszego. Nieco spowolniło to nasze prace ale nie na tyle aby je całkowicie zatrzymać. Sukcesywnie przebudowujemy, przesuwamy, przestawiamy i wprowadzamy nowe lokalizacje uzgodnione z właścicielami sieci i mieszkańcami korzystającymi z nich. – mówią nam drogowcy.

Nie braknie też pytań od właścicieli posesji przy których prowadzone są prace. Najtrudniejszy czas jest w tym momencie gdy ekipy drogowców zbliżają się z pracami pod ogrodzenie i bramę wjazdową. Następuje rozbiórka starego chodnika, budowa obrzeży nowego ciągu komunikacyjnego a następnie przebudowa wjazdów do posesji. Część jest na tyle nowa i pobudowana głównie przez firmy mieszczące się przy ulicy Sidorskiej, że nie ingeruje się w ich kształt, nawierzchnie i przebieg. Są jednak wjazdy pobudowane jeszcze z trylinki i tutaj nastąpi gruntowna modernizacja. Właściciele posesji przynajmniej przez 2 – 3 dni będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Drogowcy wiedzą, że to „wąskie gardło” w każdej przebudowie ulicznej – wjazdy.

Za nami pierwszy tydzień lipca. Prace przy ścieżce rowerowej przy ulicy Sidorskiej trwają już około miesiąc. Nadal wykonuje się większość prac na środkowym odcinku trasy przez Sidorską. Prace prowadzone są po północnej stronie ulicy. Gotowy jest odcinek od Włoskiej do Leszczynowej. Wybudowano ciąg pieszy, wzmocniono ciąg rowerowy, ścieżka posiada na całej długości obrzeża. Czekamy tu już tylko na ułożenie asfaltu. Na nowym miejscu – bliżej ulicy – postawiona została wiata przystanku Sidorska 4. Obniżono krawężniki i wyprowadzono nowe chodniki i łączniki ścieżki rowerowej w ulicę Leszczynową i Włoską.

Prace przeniosły się na odcinek od Leszczynowej do Kąpielowej. Rozebrano stare chodniki i usunięto warstwę ziemną. Trwają przesunięcia hydrantów i linii telekomunikacyjnych. Trwa budowa zjazdów i zejścia dla pieszych i rowerzystów przez Sidorską w kierunku na ulicę Młyńską. Stare chodniki rozebrano już też od skrzyżowania z Kąpielową przy byłej bazie PKS w kierunku na ulicę Widok. Paliki kontrolne wyznaczające przebieg ścieżki pojawiły się już aż do skrzyżowania z al. Jana Pawła II.

Przed nami jeszcze przebudowa skrzyżowań. W stronę na zachód ścieżka wytyczona została już do al. Tysiąclecia. Tu znacznie poszerzone zostanie dojście i dojazd do skrzyżowania i samo przejście przez al. Tysiąclecia. Wykorzystany pod to zostanie róg nieużytkowanej obecnie nieruchomości gdzie od czasu do czasu rozbija się cyrk.

Od Włoskiej w kierunku na Bibliotekę Studencką PSW wyznaczono znacznikami dalszy przebieg ścieżki. Widać, że usunięty bądź przestawiony zostać będzie musiał kiosk przy przystanku Sidorska 5. Ciekawie też poprowadzona zostanie ścieżka przy Centrum Handlowym EPI. Betonowe obramowanie parkingu będzie musiało zostać usunięte.

Ścieżka rowerowa przy ulicy Sidorskiej (galeria) <<<<link>>>>
Pojedziemy rowerową trasą przez Sidorską! (film) (galeria) <<<<link>>>>

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama