Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

KAS przekazała ponad 7,6 tys. litrów alkoholu na walkę z pandemią

7 maja do czterech jednostek medycznych w woj. lubelskim trafiło prawie  3 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu, o mocy od 85-92%. Przekazywany alkohol wcześniej został zatrzymany przez funkcjonariuszy celno-skarbowych podczas działań kontrolnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli go m.in. na prywatnych posesjach, na bazarach, na przejściach granicznych oraz  w dostawczym busie zatrzymanym do kontroli na drodze.

Za zgodą stacji sanitarno-epidemiologicznej lubelska Służba Celno-Skarbowa przekazała go do:

–     Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie – 1420 litrów,

–     Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim – 700 litrów,

–     Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie – 423 litry,

–     Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Parczewie – 375 litrów.

Alkohol nie nadaje się do spożycia, ale skutecznie sprawdza się jako środek  do dezynfekcji powierzchni, pomieszczeń czy też pojazdów wymagających odkażania.

Od kwietnia br., w ramach walki z pandemią, lubelska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała na cele dezynfekcji już ponad 7,6 tys. litrów spirytusu szesnastu różnym podmiotom w województwie. Trafiał on głównie  o szpitali, zakładów opieki zdrowotnej oraz stacji sanitarno-epidemiologicznych, m.in.  w Lublinie, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Parczewie, Łukowie, Hrubieszowie.

Poza placówkami medycznymi, alkohol od lubelskiej Służby Celno-Skarbowej otrzymywały także inne służby mundurowe, czynnie zaangażowane w walkę z pandemią, w tym policja, żandarmeria wojskowa oraz Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej.

W najbliższym czasie do kolejnych placówek trafi kolejne 9 tys. litrów alkoholu. W walkę z epidemią lubelska Krajowa Administracja Skarbowa angażuje się na wielu płaszczyznach – chronimy strategiczny odcinek granicy Unii Europejskiej, dbamy o to, by do odbiorców na czas docierały odprawiane na granicy towary, w czasie wolnym od pracy szyjemy maseczki, priorytetowo odprawiamy docierające do Polski środki ochrony indywidualnej, a obecnie mamy możliwość przekazywania zatrzymanego alkoholu bez polskich znaków akcyzy, by służył w słusznej sprawie.

tekst i zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama